Ceny podane przy produktach są cenami NETTO Zamknij

Jak zapakować prezent ?

Jak zapakować prezent ?

Prawdziwą wartością dla bliskich Tobie osób będą własnoręcznie wykonane, czy  też zapakowane prezenty. Wiadomo, że najcenniejsze prezenty to te, w które wkładamy najwięcej serca. Do ich zapakowania, zamiast zwykłych toreb papierowych, możesz użyć kartony na wymiar.  Sprawdź swoje umiejętności manualne oraz niech poniesie Cię wyobraźnia. Jeśli jednak martwisz się o efekt końcowy wybierz klasyczną metodę pakowania prezentów – wykorzystując kartony na wymiar.  W ten sposób zapakujesz książki, płyty, perfumy czy jakiekolwiek inne przedmioty. Kartony można oczywiście dowolnie spersonalizować.

Pakowanie prezentu – krok po kroku

Zacznij od odmierzenia potrzebnego do zapakowania papieru. Zrób to dokładnie, gdyż od tego uzależniony w dużej mierze będzie wizualny, efekt końcowy.  Precyzyjne dopasowanie wielkości arkusza papieru pozwoli uniknąć nieestetycznych zagięć czy też pozostawienia nieoklejonych fragmentów kartonu. Najłatwiejszym sposobem jest rozłożenie arkuszu papieru na podłodze i ułożeniu na nim prezentu czy też pudełka. Po bokach odmierz tyle papieru by umożliwiał on owinięcie prezentu z każdej strony z pozostałością na zakładkę. Od góry natomiast oraz od dołu odmierz z każdej strony o kilka metrów mniej a niżeli wynosi wysokość pudełka w danym położeniu. Odetnij nadmiar papieru  – lecz nie rób tego w momencie gdy prezent jest już owinięty. Najlepszą opcją jest zaznaczenie punktów odcięcia w miejscu, gdzie zamierzasz wykonać cięcie.

Połóż prezent do góry nogami na środku wyciętego wcześniej arkusza. Zegnij papier z lewej strony i załóż go na wierzch kartonu. Powtórz to samo z drugiej strony i podklej od spody kawałkami dwustronnej taśmy klejącej.

Przytrzymując prezent drugą ręką, zaginamy górną część papieru do środka tak, by po bokach powstały trójkątne zakładki. Po czym zaginamy je do środka.

Na końcu zaginamy do środka dolne skrzydło i podklejamy od spodu dwustronną taśmą – to samo powtarzamy po drugiej stronie.

Zwieńczenie to zawiązanie wstążeczki. Podkładamy ją od spodu i krzyżujemy je na środku, a następnie przekładamy pod kątem prostym na drugą stronę. Wiążemy na środku kokardkę i gotowe.

Kartony na wymiar to najlepszy sposób na estetyczne i piękne wizualnie zapakowanie prezentu świątecznego dla wyjątkowej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *