Ceny podane przy produktach są cenami NETTO Zamknij

Przeprowadzka – jak spakować mieszkanie w kartony?

Przeprowadzka – jak spakować mieszkanie w kartony?

Powszechnie wiadomo, że przeprowadzka nie należy w życiu do przyjemnych chwil i bywa nie lada wyzwaniem. Przewiezienie całego ekwipunku może być skomplikowane, warto więc zastosować się do kilku rad.

Jak spakować mieszkanie w kartony?

Przeprowadzając się, najłatwiej jest spakować się w kartony na wymiar. Warto, żebyśmy pamiętali jednak żeby każdy karton starannie opisać, dzięki temu wasza przeprowadzka będzie sprawna i mniej kłopotliwa. Pudła możecie podpisać bądź wykonać specjalne etykiety, które będziecie mogli przykleić. Pudła ze szkłem bądź innymi delikatnymi przedmiotami oznaczcie w widocznym miejscu np. na zamknięciu, najprościej podpisać je: „uwaga szkło”. Nie warto specjalnie kupować kartonów, w niektórych sklepach i marketach możecie dostać je za darmo. Jednak przed ich zapakowaniem zwróćcie uwagę na to, czy są one na pewno czyste. Nie tylko pudła ze sklepu się sprawdzą jeżeli macie kartony po ekspresie do kawy, mikrofalówce bądź innym sprzęcie. Można przecież z nich skorzystać.  Kiedy jednak zdecydujecie się na zakup kartonu, wybierzcie te, które oznaczone są jako przeprowadzkowe, powinny być one 5-warstwowe, dzięki czemu będą wytrzymalsze, te pudła świetnie sprawdzą się do zapakowania książek bądź innych ciężkich przedmiotów.

Przez pewien czas będziemy jeździć od jednego mieszkania, czy też domu do drugiego, warto więc do nowego domu przewozić w pierwszej kolejności rzeczy, które są nam mniej w danym momencie potrzebne. Zacznijmy więc od książek, dokumentów, czy też pamiątek.

Przeprowadzka jest najlepszym czasem, kiedy możemy pozbyć się rzeczy niepotrzebnych tzn. kiedy pakujemy się w kartony na wymiar, nie wrzucamy wszystkiego z szafek, każdą z rzeczy dokładnie oglądamy i zastanawiamy się, czy jest ona potrzebna. Nie pakujcie rzeczy, z których nie korzystacie więcej niż rok, tyczy się to najbardziej ubrań.

Pakowanie mieszkania w kartony na wymiar według trzech podstawowych zasad:

  1. Pakując książki, nie wrzucajmy wszystkich do jednego kartonu, ponieważ będzie on za ciężki by go przenieść.
  2. Delikatne rzeczy warto zawinąć w stare gazety lub skorzystać z folii bąbelkowej.
  3. W przypadku lekkich rzeczy można spakować je w taki sposób by w kartonie zmieściło się jak najwięcej. Należy spakować je jednak tak by karton swobodnie się zamknął.

Jak przewozić AGD?

  1. Przed transportem lodówki – rozmroź ją
  2. Lodówkę należy przewozić na stojąco
  3. Sprzęt AGD, musi być odpowiednio zamocowany, by nic w trakcie transportu nie uległo uszkodzeniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *