Ceny podane przy produktach są cenami NETTO Zamknij

Kartony na wymiar – najczęstsze ich wykorzystanie

Kartony na wymiar można zauważyć niemal wszędzie – w naszych domach, magazynach, sklepach. Wykorzystuje się je do przechowywania i transportu różnych przedmiotów. Ich powszechne zastosowanie wynika przede wszystkim z faktu, że kartony produkowane są w sposób szybki i tani.

Kartony na wymiar występują w różnych rozmiarach i formach. Oprócz standardowych kwadratowych pudełek tekturowych dostępne są estetyczne opakowania spełniające funkcję reklamową.

Przykłady zastosowania

  1. Kartony jako opakowania ogólne. W tej funkcji kartony występują zwykle bez żadnych ozdobników. Służą do przechowywania i transportowania określonych produktów. W widocznym miejscu powinny mieć etykietkę z informacjami: zawartość, skład produktów, sposoby przechowywania i transportowania itp.
  2. Opakowania tekturowe jako pudełka indywidualne. Służą do przechowywania konkretnego produktu, a poza funkcją zabezpieczającej mają na celu również estetyczne przedstawienie rzeczy. Zazwyczaj są więc wykończone ładną grafiką.
  3. Kartony na wymiar do transportu przeróżnych artykułów przemysłowych. W tym przypadku ważna jest jak największa wytrzymałość opakowania, ponieważ zabezpiecza towar podczas transportu i składowania. W tego rodzaju kartony na wymiar czasem wkładane są szczególnie delikatne towary, np. szkło, a także drobne elementy czy też produkty o słabej odporności na działanie czynników zewnętrznych. Prawidłowo zabezpieczony karton, który jest przechowywany i użytkowany zgodnie z zaleceniami, zwykle bardzo dobrze spełnia swoje zadanie na każdym etapie transportu.
  4. Kartony na wymiar o funkcji ozdobnej. Pudełka nadają się również do tworzenia nadruków czy różnego rodzaju innych motywów ozdobnych. Dzięki temu mogą być używane do pakowania przedmiotów przeznaczonych na prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *